Nastavenia - TKR v Kežmarku

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Ako naladiť programy TKR Kežmarok - digitál

Digitálne vysielanie:
Od 5.9.2012 je spustené DVB-T vysielanie aj v našej káblovke, takže abonenti si môžu vychutnať kvalitu a komfort tohoto vysielania.

POZOR! TV ladit ako terestriál, alebo anténa,
nie v káblových rozvodoch.

Televízor treba ladit v mode DTV, alebo digitalne kanály. V menu nájsť položku ladenia digitálne kanály, terestriál, resp. anténa, nie káblové rozvody, použiť automatické vyhladávanie.
Ak ladíme
manuálne, treba zadať kanál, alebo frekvenciu kanála, nastaviť šírku pásma na 7 MHz na kanáloch C9, C10,11,12, resp. 8 MHz na ostatných kanáloch a spustiť ladenie. V prípade úspešného naladenia na kanáloch C11 a C12 pribudne 9 DVB-T programov + 5 rádia (STV1, STV2, JOJ, JOJ+, Markíza, Doma, DAJTO, TA3, KTV) a rádia.
Po naladení, ak je nastavena krajina Slovensko nemusí fungovať zvuk na ČT1 a ČT2, treba v nastaveniach menu jazyk nastavit hlavny zvuk slovensky a druhý zvuk česky. Jednoduchšie je nastaviť krajinu česko a TV si po automatickom ladeni nastaví zvuk aj na ČT programoch.

Nové TV sú pripravené aj na príjem digitálneho vysielania a väčšina je vybavená DVB-T tunerom. Ak TV nie je vybavené tunerom DVB-T, je potrebné kúpiť Set-top box DVB-T na príjem týchto programov. Odporúčam lepšie s možnosťou príjmu HD programov aj do budúcna.
Samozrejme, že je komfortnejšie mať už tento tuner priamo v TV prijímači a jednoducho si len prepínať medzi programom, ktorý chcem sledovať, bez ohľadu na to, či je analógový, alebo digitálny.

Dúfam, že Vám tento článok aspoň trocha pomôže pri rozhodovaní, aký TV si kúpiť, aby ste pri spustení niektorých digitálnych programov nemuseli znova investovať do nákupu Set-top boxov, na príjem digitálneho káblového vysielania.

Raster programov

Ako správne nastavit router Cisco

Ako sa dostať do routra:
v prehliadači zadať adresu http://192.168.0.1 a prihlásiť sa pod svojim heslom.

Základné nastavenia:
v prípade problémov s blokovaním internetu, nastavte v položke security, firewall "disable", podľa obrázka a nechajte Block Anonymous Internet Reguest vypnutý.
V položke Wireless sa nastavujú parametre pre bezdrôtové pripojenie.

Ostatné nastavenia:
port forwarding, VPN, DDNS, zmena hesla a iné, je možné nastaviť podľa individuálnych potrieb každého účastníka pre prístup na zariadenia z vonkajšej siete
.

Anketa
Hlásenie porúchSlužby zákazníkom

02/208 28 208


sluzbyzakaznikom@slovanet.net


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky